Covid-19 'a Karşı Mücadele Eden Yemekler

Covid-19 ile mücadelede ilk önce bağışıklık sistemiz gelmektedir. Kübra Catering Covid-19 'a karşı bağışıklık sistemini korumak için çeşit çeşit yemekler sunmaktadır. Gerek sebze yemeklerini ile gerek et ve sulu yemekler ile hastalıklara karşı vücudunuz için gerekli vitaminleri sağlamaktadır. Kübra Catering olarak çeşit çeşit yemeklerimiz ile sağlıklı yemeklerimizle mutfağımızı sizlere taşıyoruz.

Beslenme ile Covid-19 Virüsünden Korunmanın Yolları;

Sadece mesafe, temizlik ve hijyen ile korunma yolları yeterli olmaya bilir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek virüslere karşı direncimizi yükseltmiş oluruz. Peki hastalıklarla mücadele yolunda bağışıklık sistemimizi güçlendiren yemekler nelerdir?

Bağışıklık Sistemimizi Güçlendiren Yiyecekler Nelerdir?

 • Çinko bağışıklık sistemi için çok önemli bir vitamindir. Bununla birlikte Süt ürünlerinde 170 gramda 1,4 miligram çinko bulunur.
 • Kefir ve Yoğurt ürünleride çinko bakımında zengindir.
 • 150 gram Nohut 'ta ise 2,5 miligram çinko bulunmaktadır.
 • 28 gram Ceviz 'de 1,3 miligram çinko bulunmaktadır.
 • Mantar ve Dana etinde de yüksek oranlarda çinko bulunmaktadır.
 • 100 gram mantarda 8 miligram çinko içermektedir.

Yüksek oranda çinko bulunduran mantar ile neler yapılabilir derseniz size çok seveceğiniz bir tarif sunarız:

Corona Virüse Karşı Yüksek Çinkolu Fırında Mantar Tarifi

Malzemeler;

 • 10–15 adet mantar
 • Yarım paket krem peynir
 • 1 çay kaşığı kuru nane
   

Fırında Mantar Nasıl yapılır?

Mantarların saplarını ayıkladıktan sonra, mantarları yıkayıp suyunu süzün.Krem peynir ve naneyi karıştırdıktan sonra Krem haline getirin. Mantarları krem peynirle doldurun. Fırında ya da ızgarada pişirin.

iletişim

Birbirinden lezzetli menüler ile

Taşıma Yemek Hizmeti İçin

Bizden Teklif Alın (0212) 673 44 78

İşyerleri, fabrikalar, okullar, şantiyeler ve kamplarda ki personel için gerekli her yerde sözleşme bazında toplu yemek hizmetlerini en iyi şekilde sunarız.

Teklif İsteyin
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Hesaplı ve Kaliteli Catering Hizmeti

Hesaplı ve Kaliteli catering hizmeti ve toplu yemek denilince akla biz geliriz. Bizden Teklif Almadan kararınızı vermeyin. İstanbul Avrupa Yakası Catering hizmeti için bizi arayın.