Tabldot Yemek Nedir?

Tabldot kelimesi Fransızca "misafir sofrası" anlamına gelen Table d'hote kelimesinden türkçeleştirilerek tabldot kelimesi ortaya çıkmıştır. 

Tabldot yemek, alakart restoranların aksine size özel yemeklerin yapılmadığı, onun yerine önceden planlanan menülerdeki yemeklerin servis edildiği yemek yöntemidir. Genel olarak tabldot denilince akla gelen çeşitli yemek türlerinin bir arada bulunduğu, müşterilere sabit ve makul bir ücret karşılığında sunulan menülerdir. Yani tabldot yemek önceden planlanıp hazırlanan bir menünün sabit bir fiyat teklifiyle sunularak hizmet edilmesidir.

Tabldot yemekte menüler haftalık ya da aylık olarak planlı bir şekilde hazırlanmaktadır. Böylece düzenli sunulan menülerle sağlıklı ve dengeli bir beslenme sağlanmaktadır. Burada önemli olan tabldot yemek menüsünün gıda uzmanları tarafından hazırlanmış olmasıdır. Aksi halde bu avantaj sağlıksız beslenmeye dönüşerek sağlığa zararlı hale gelebilir. Tabldot yemeğin sağlıklı hazırlanışıyla birlikte birçok avantajı da bulunmaktadır; tabldot yemek fiyat olarak gayet makuldür.Ayrıca israf ve ziyan olarak da önemli tasarruflara sahiptir. Tabldot yemeğin başka bir avantajıda büyük işletmeler için kazandırdığı pratiklik ve zamandır. Zaman avantajı Büyük İşletmeler için çok daha önemlidir. Tabldot yemek toplu olarak yapıldığından dolayı yapılış süresi kişi başı olarak çok kısa bir zamana tekabül eder.

iletişim

Birbirinden lezzetli menüler ile

Taşıma Yemek Hizmeti İçin

Bizden Teklif Alın (0212) 673 44 78

İşyerleri, fabrikalar, okullar, şantiyeler ve kamplarda ki personel için gerekli her yerde sözleşme bazında toplu yemek hizmetlerini en iyi şekilde sunarız.

Teklif İsteyin
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Hesaplı ve Kaliteli Catering Hizmeti

Hesaplı ve Kaliteli catering hizmeti ve toplu yemek denilince akla biz geliriz. Bizden Teklif Almadan kararınızı vermeyin. İstanbul Avrupa Yakası Catering hizmeti için bizi arayın.